Doporučujeme navštívit

Lyžování

• Sjezdové lyžování - lyžařské areály v Karlově prochází celkovou modernizací. Nově je vybudovaná 4 sedačková lanovka u sjezdovky naproti hotelu Praděd a 2 sedačková lanovka Olomoučák, která je vhodná i pro náročnější lyžaře a je nejblíže položenou lanovkou k našemu rekreačnímu středisku (asi 350 m). Veškerá přepravní zařízení dosáhnou kapacity 8 000 osob/hod. (lyžování bez front) a díky charakteru přilehlých svahů umožní lyžařům vybrat si z šesti různě náročných sjezdových tratí. Samozřejmostí jsou komplexní služby - lyžařské školy a školky, půjčovny, servis, ale i dětský koutek s hlídáním a doprava minibusem nebo skibusem. Novinkou je i apres-ski bar alpského stylu přímo v Karlově. Ve všech areálech platí společný skipas nebo společný skipas Ski Jeseníky.
  • Pro běžecké lyžování se v celé oblasti se upravuje přes 70 km běžeckých stop. Bežecké trasy začínají přímo u chaty a jsou strojově upravované www.malamoravka.cz
  • Půjčovna a servis lyží, snowboardů a běžek www.skikarlov.cz

Cykloturistika

V Jeseníkách dopravují milovníky jízdních kol a pěší turisty tzv. cyklobusy na vybraná místa a usnadní jim zejména ze vzdálenějších míst kvalitnější dostupnost vyhledávaných a zajímavých míst v Jeseníkách. Cyklobusy  jezdí podle jízdních řádů na 5 trasách, v červnu a září vždy o víkendech, ve svátcích, v červenci a srpnu denně
Jízdné osob bude dle kilometrového ceníku, přeprava kol bude za jednotnou cenu bez ohledu na vzdálenost 15.-Kč/kolo (přepravce si vyhrazuje právo změny)

Pro cyklisty je připravena celá řada velmi zajímavých tras a v současné době jsou k dispozici také speciální cyklobusy pro přepravu kol do vzdálenějších míst. Na uvedeném odkazu http://cyklobusy.connexmorava.cz naleznete i jízdní řád kyvadlové dopravy z Hvězdy na Ovčárnu a z Karlové tudánky na Hvězdu.

Historické památky ve vzdálenějším místech

• Poutní místo Zlaté Hory - kaple sv. Rocha - rozhledna Biskupská kupa
  • Janov -- barokní kostel z 18. století s obrazy Günthera, staletá lípa, hornický pomník
  • Zámek Bruntál, Galerie V Kapli,výstup na Uhlířský vrch s Křížovou cestou